Výstavy

1.- 2.10.94 VYSOKÉ TATRY

Partička: Petr Šárka, Pavel Hartman, Prudič Radek, Prudič Vlaďa.  Odjezd 24.00  Horní Jelení,  Litomyšl. V 0.30 přistoupili  kluci a Fordík se  príma rozjel.  Vyšné  Hágy 5.30 a vlak  5.36 nám odjel, jedeme 6.26 do  Polianky. Petr  a  Pavel  šli  do  Batizovské na biwak na  Ruland-Kubín Přes plotny. My jsme vyšli na Slieský dům za 1.30 hod. Ubytování  -  omeleta  s  hráškem  a  čaj. Šli  jsme na žebro Opálové věže, dlouho jsme  hledali nástup, ale viděli jsme  na 4 metry kamzíky asi  8 koz. Lezeme žebro 1 hod, přecházíme na  nástup Bradavice Středem stěny  III asi 1.hod a pak jsem navedl Radka na PRVOVÝSTUP  na  SZ  vrchol  Bradavice.

POPIS : N  druhá  jemná  převislá  spárka od pravého  rohu Z  stěny (asi  6 m) přes  převis velmi těžce do jemné spárky do vytlačujících vhloubení pod dalším převisem. Ten obcházíme z prava do  hladkých ploten a po sporých chytech přímo  na vrchol.  V+   30 min. Zajímavé, techniké.  Prudič Radek a otec 1.10.94. Taťka nám  vylít jak pumprlík na  gumový niti asi 5  m nad nástupem a lapal po dechu. Vyšli  jsme ještě  na  JZ  vrchol a odtud sestup  KK  dolů. Relexace a sluncem nabitá stěna. Před výstupem na Bradavicu jsme museli  mít  větší důraz - zhoršovalo se  počasí, déšť a neměli jsme  spojení  vysílačkou na  kluky. Byl jsem  dobitej  po  noční jízdě bez  spánku  a na  chatu jsem  došel se  sebezapřením. Ve 22.00 hod. došli kluci, protože Petra hrozně bolelo břicho a spali na pokoji - príma strašnej smrad od Petra Š. 

2.10.94  Odchod v 9.30 na N severního žebra Velické stěny V 1551 asi 1 hod. Moje favoritka asi 3 roky. PAVEL S PETREM šli na Středem stěny VI A2 . Vysílačky byly perfektní, cesta byla nádherná, těžká kolmá až převislá  a z plotnové rampy jsme začátek nešli dle popisu okolo převisu, ale přímo přes něj!!  Vyvedl ho táta. Pod vrcholem  asi 2  délky začalo  mírně pršet. Celkem  3 hod. Počasí se rapidně zhoršovalo a  tak jsme odjeli domů. Odjezd od paní  Slobodníkové  19.00 hod. Doma  znaveni  0.30 .

Príma zájezd. Kluci z Poličky perfektní parta.